otázky a odpovede

 • Je súčasťou balenia aj návod na zloženie kupoly?

Áno, návod na poskladanie a aj ďalšie informácie v slovenčine sú súčasťou balenia.

Ešte pred tým ako sa k tebe zakúpená sada dostane, môžeš si pozrieť a stiahnuť kópiu prvotných informácií a aj samotný návod na poskladanie kupoly v slovenčine cez TENTO ODKAZ a v angličtine cez TENTO ODKAZ.

 • Aký presný/aká presná musím byť pri pílení tyčí alebo hranolov?​

Nie veľmi ???? Spojky - “hubs” sa prispôsobia malým odchýlkam a nepresnostiam pri príprave dreva. Keď sa pri pílení pomýliš o niekoľko centimetrov, kupola môže po spojení vyzerať trochu “mimo tvar”, no stále ju budeš môcť poskladať.

Nemusíš byť profesionálny pilčík, čím viac však budeš presnejší/presnejšia, tým bude kupola vyzerať lepšie. Veríme, že sa ti podarí namerať tyče alebo hranoly čo najpresnejšie.

 •  Ako môžem za celú objednávku zaplatiť?​

 

V našom obchode môžeš zatiaľ za objednaný tovar zaplatiť:

- na dobierku - hotovosťou alebo kartou pri prevzatí balíka od kuriéra alebo pri osobnom odbere

- platbou vopred na náš bankový účet podľa údajov uvedených vo faktúre, ktorú od nás dostaneš po prijatí tvojej objednávky emailom. Pre zjednodušenie platby obsahuje faktúra QR kód.

 • Koľko zaplatím za doručenie objednávky?​

Pri označených produktoch - sadách spojok, máš od nás dopravu ZDARMA.

Tovar odosielame kuriérskou službou spoločnosti Packeta Slovakia s. r. o.

Cena za dopravu pre Slovensko a Českú republiku ďalších neoznačených produktov internetového obchodu dopravou zdarma, je táto suma uvedená v časti Pokladňa pri zadaní spôsobu dodania a platby.

 • Aká je doba doručenia mojej objednávky?

V prípade, že máme tvoj objednaný tovar skladom, vybavíme a odošleme ti ho nasledujúci pracovný deň od jeho objednania kuriérskou spoločnosťou.

Tovar, ktorý nemáme momentálne skladom objednáme u výrobcu vo Veľkej Británii. Doba dodania je 7-14 dní v závislosti od dĺžky vybavenia všetkých administratívnych úkonov, ktoré sú spojené s preclievaním zásielky. O celom priebehu dodania tvojho tovaru ťa budeme informovať.

 • Koľkokrát môžem poskladať a rozložiť kupolu?​

Toľko, koľko len chceš. Spojky “hubs” sú vyrobené z vysokokvalitného pružného plastu s dlhou životnosťou. Sú navrhnuté a vyrobené tak, aby sa dali opakovane použiť viackrát. Pred rozkladaním kupoly sa vždy uisti, že si povolil a odskrutkoval všetky krídlové matice spevňujúce guľové konektory v spojkách “hubs”.

 • Ups! Poskladal som kupolu, no nevyzerá dobre. Čím to môže byť?​

Najčastejšou príčinou nie dobrého výsledku skladania je nesprávna kombinácia a použitie KRÁTKYCH (SHORTS) a DLHÝCH (LONGS) tyčí alebo hranolov.

Do spojok #5 vždy zacvakni guľové konektory KRÁTKYCH tyčí alebo hranolov. Pomôcka pre kontrolu - vezmi do ruky jednu KRÁTKU a jednu DLHÚ tyč alebo hranol a prilož ich k jednému z kĺbových lôžok spojky #5. Uvidíš tak, či máš do spojky zacvaknutú správnu dĺžku hranola alebo tyče - KRÁTKU. Pravdepodobne budeš mať na jednom z týchto piatich miest zacvaknutú DLHÚ tyč alebo hranol. 

 • Obsahuje balenie sady 2v aj náhradné diely?​

V balení nájdeš navyše niekoľko guľových konektorov, skrutiek, podložiek a krídlových matíc.

Spojky “hubs” sú najdrahším komponentom a nepridávame ich do balenia ako náhradný diel. Doteraz sme od zákazníkov nedostali informáciu, že by sa spojka pri skladaní alebo rozkladaní zlomila. V prípade, že sa to podarí práve tebe, pošleme ti jedenkrát spojku ako náhradu zdarma.

 • Predávate náhradné diely a ďalšie spojky "hubs"?​

Áno, predávame. Pozri sa na ne v našom obchode v kategórii NÁHRADNÉ DIELY.

 • Môžem zo spojok "hubs" poskladať preliezku pre deti?​

Nie. So spojkami môžeš poskladať pevné záhradné kupoly, ktoré odolajú vetru a snehu. Ak sa po nej rozhodneš liezť, záťaž na jednotlivé spojky z nich môže odpojiť guľové konektory a celá kupola sa môže rozpadnúť a ty sa môžeš nepríjemne zraniť.

 • Čo ak sa na konštrukciu pokúsi vyliezť dieťa? Zlomia sa spojky - "hubs"?

Nie, nezlomia. Guľové konektory sa pod záťažou odcvaknú zo spojok. V tomto prípade odskrutkuj krídlovú maticu zo skrutky spojky a zacvakni guľový konektor naspäť. Krídlovú maticu opäť zaskrutkovaním dotiahni.

Pripomíname, že pri akomkoľvek pokuse dieťaťa alebo inej osoby liezť po konštrukcii kupoly, môže dôjsť k jeho/jej zraneniu!!!

 • Ako dlho trvá poskladanie kupoly?

Po napílení tyčí alebo hranolov na požadovanú dĺžku a priskrutkovaní guľových konektoroch na ich konce, ti zaberie poskladanie kupoly menej ako jednu hodinu. Keď plánuješ pre kupolu pripraviť aj vyvýšenú podstavu alebo iné doplnkové prevedenia, môže ti jej poskladanie trvať o niečo dlhšie. 

 • Ako dlho mi bude trvať celá príprava?

Je fajn pozrieť sa na prípravu kupoly ako príjemný víkendový projekt. S bežne dostupnými tyčami alebo hranolmi ti bude ich napílenie trvať zhruba jednu hodinu (pamätaj, že budeš píliť len dve namerané dĺžky, takže môžeš píliť niekoľko rovnakých tyčí či hranolov z každej dĺžky naraz); zhruba jednu hodinu maľovanie dreva (v prípade, že drevo budeš olejovať pokojne aj menej); takisto jednu hodinu ti bude trvať priskrutkovanie guľových konektorov na konce tyčí alebo hranolov a jednu hodinu spojenie celej kupoly dokopy. Keď budeš chcieť pripraviť pre kupolu vyvýšenú postavu, bude ti to trvať ďalšiu hodinu navyše.

Keď sa rozhodneš použiť prírodne dostupné druhy dreva (lieskové alebo vŕbové palice/prúty, …), ich pílenie ti môže zabrať viac času. Výhodou je, že ich nemusíš maľovať alebo olejovať farbou v prípade, že ich necháš obalené kôrou.

 •  Chcem umiestniť kupolu zo spojok - "hubs" na verejne prístupnom mieste. Bude to bezpečné?​

Kupoly poskladané pomocou spojok “hubs” sú dostatočne pevné pre využitie ako záhradné konštrukcie - pevné ochrany rastlín, fóliovníky, pergoly, altánky, … Pri umiestnení kupoly na verejnom mieste hrozí, že sa môže rozpadnúť, keď sa o ňu v jednej chvíli oprie v jednu chvíľu viacero osôb.

 • Aký najväčší rozmer kupoly môžem poskladať?​

Veľkosť kupoly limituje niekoľko faktorov. Keď však dodržíš priemer tyčí alebo šírku hranolov menšiu ako 32mm a priemer kupoly nepresiahne 5 metrov, kupolu bude jednoduché poskladať a aj rozložiť.

Obmedzením je váha kupoly, nie jej veľkosť. Keď pripravíš tyče alebo hranoly, ktoré budú dvakrát ťažšie, môžeš prísť na to, že na poskladanie kupoly budeš potrebovať viac ľudí. Po dotiahnutí krídlových matíc spojok a spevnení kupoly bude všetko v poriadku.

Keď budú tyče a hranoly ťažšie, je možnosť, že spojky kupoly túto váhu neunesú a guľové konektory budú sa “vyskakovať” z lôžka spojok. 

 • Dokážem kupolu poskladať aj sám/sama?​

Áno. Pri skladaní kupoly však odporúčame spoluprácu minimálne dvoch ľudí.

 • Ako sa po postavení dostanem do vnútra kupoly?​

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov ako pripraviť vstupný otvor.

Sú zobrazené na strane 23 nášho návodu po kliknutí na TENTO ODKAZ alebo na stránke pomoci venovanej príprave DVERÍ. 

 • Aká je životnosť spojok - "hubs" v exteriéri?

V poveternostných podmienkach Slovenska je životnosť spojok “hubs” 10 a viac rokov.

 • Predávate aj 3v sady kupol?

Áno, ponúkame a predávame sady 3v 3/8 a 3v 5/8

K sadám 3v neprikladáme tlačený manuál s inštrukciami pre zloženie.

V našej 3v kalkulačke si môžeš vypočítať potrebné dĺžky tyčí alebo hranolov.

Pre viac informácií nás pokojne kontaktuj. 

 • Z akého materiálu sú spojky - "hubs" vyrobené?

Všetky plastové časti sú z UV stabilizovaného acetálu. Typom plastu je lupital – je to materiál odolný voči poveternostným vplyvom používaný v automobilom priemysle vyrobený spoločnosťou Mitsubishi. Pre podrobnú špecifikáciu si môžeš pozrieť technické listy materiálu na ich webovej stránke cez - TENTO ODKAZ.

Všetky kovové časti spojok (okrem skrutiek do dreva) sú z A2 nerezovej ocele.

Skrutky do dreva PZ2 pre pripevnenie guľových konektorov k tyčiam alebo hranolom sú povrchovou úpravou použiteľnou v exteriéri - po zložení kupoly sú skrutky chránené samotnými spojkami.

 • Ako vás môžem kontaktovať?

V prípade otázok ohľadom spojok “hubs” alebo ich objednávok nás pokojne kontaktuj cez email alebo mobil:

hubs@geodome.sk

+421 908 593 987

Radi ti pri akýchkoľvek nejasnostiach pomôžeme. Agi

 

hubs-icon-2x

Späť do obchodu