prekrytie 2v kupoly

 
Prekrytie 2v kupoly
 
 
  
Pohľad na celé prekrytie
 
 
 
plan SK
 
 
Poznámka
 
Päťuholníky v pláne sú pre lepšie pochopenie zloženia prekrytia zobrazené kompletné. Ako plán v ploche sa bude medzi piatimi trojuholníkmi päťuholníka nachádzať trojuholníková medzera medzi stranami dvoch susediacich trojuholníkov. Keď po vystrihnutí prekrytia celý päťuholník spojíš, dostaneš jeho trojdimenzionálny tvar.
 
Vyššie uvedené označenia "KRÁTKA" a "DLHÁ" predstavujú úplné dĺžky prekrytia od bodu k bodu, nie dĺžky tyčí alebo hranolov, pripravené pre tvoju kupolu.
 
 

 
Len dve veľkosti trojuholníkov
 
Kupola je zložená z 30 x rovnoramenných trojuholníkov a 10 x rovnostranných trojuholníkov.
 
 
001 - krátka + dlhá SK 002 - dlhá SK
30x rovnoramenný
10x rovnostranný
 
 
Zisti rozmery trojuholníkov prekrytia a celkovú plochu pre priemer tvojej kupoly
 
Navštív našu kalkulačku kupol TU (v angličtine), v hornej časti zadaj priemer tvojej kupoly a potom klikni na časť "Covers" nižšie. Zobrazia sa ti rozmery trojuholníkov pre tvoj priemer kupoly a celková plocha prekrytia.
 
 
Poznámka
 
Rozmery trojuholníkov, ktoré ti poskytne naša kalkulačka, vychádzajú z rozmerov konštrukcie kupoly (čiara, ktorá prechádza stredom tyčí). V praxi teda môže byť potrebné trojuholníky trochu zväčšiť, aby sa prispôsobili miernemu zväčšeniu priemeru, ktoré vzniklo vďaka rozmerom tvojich tyčí alebo hranolov.
 
 
Tipy
 
Zváž prípadný prídavok na švy, ktorý budeš pravdepodobne potrebovať pripočítať k rozmerom trojuholníkov prekrytia.

Je dobré pripraviť si šablónu dvoch trojuholníkov tvojej kupoly, keď ju postavíš, kvôli kontrole rozmerov a podľa potreby ich môžeš upraviť podľa toho, akým spôsobom plánuješ pripevniť prekrytie ku konštrukcii kupoly (napr. ak vyrábaš fóliovník).

Príprava šablón je tiež dobrý spôsob, ako zistiť veľkosť prípadných ďalších trojuholníkov vytvorených v dôsledku úpravy.
 
 

 
 
Vzory
 
V najbližšeom období chcem pripraviť súbor na stiahnutie - základný vzor prekrytia, ktorý budeš môcť použiť na prípravu prekrytia tvojej kupoly.

Zatiaľ ti ponúkame čiastočný vzor, ktorý sme použili na výrobu vloženého čiastočného obalu zobrazeného nižšie. To ti trochu priblíži, ako môžeš vziať vyššie uvedené základné tvary, kombinovať ich a vytvoriť si väčšie opakovateľné tvary na zjednodušenie zostrojenia prekrytia.

Niekoľko zdrojov na výrobu prekrytia pre domácich majstrov.môžeš nájsť TU.
 
 
https_lh3.googleusercontent.com-c9I0RAOz-4QWDnAPJRNMfIAAAAAAAAGygYj0hsRE5Ulo6NP7rr_oa9PEvRkEQAtjBwCLkCGAYYCws0Prototype2Bpartial2Bcover2Bpattern_longs2Bmarked https_lh3.googleusercontent.com-6Cpak_dMWcUWEGICeAGDyIAAAAAAAAGygYDwfFthvzS0-AnO2F-AnDJNMlHUNuJlrgCLkCGAYYCws0IMG_20160929_154349_hdr
farebné bodky označujú body, ktoré je potrebné priložiť k sebe. Hviezdy označujú dlhé dĺžky - "DLHÉ". Pri výpočte prekrytia nezabudni používať vzdialenosti od bodu k bodu, nie dĺžky, ktoré uvádza naša kalkulačka a ktoré sa vzťahujú na dĺžky, na ktoré treba tyče alebo hranoly narezať
upevňovaciu šnúrky prevleč cez slučky v prekrytí. Tie zaviaž do závesných očiek na zadnej strane spojok. Môžeš použiť aj sťahovacie pásky, čo je pomerne rýchly a bezpečný spôsob pripevnenia prekrytia

 

https_lh3.googleusercontent.com-cUnTUwiWCSgWEGICT-kFoIAAAAAAAAGygLl7_geA-dkUfJk9Ga8R0t6seJlr6AP2HwCLkCGAYYCws0IMG_20160929_155310_hdr

 

Prekrytie od Josua Wechsler

Josua Wechsler vytvoril svoje vlastné prekrytie (fotografie nižšie) a zdokumentoval časť procesu tvorby vo filme o svojom projekte, ktorý si môžete pozrieť nižšie. Je to podľa nás nádherný priestor a keď uvidíte, ako k tomu pristúpil, možno vám to poskytne inšpiráciu. Viac informácií o jeho projekte si môžete prečítať TU.
 
 
A855BA0F-5027-4EEC-B768-DB89E722873A-1024x768 D810-054529-533-Panoramak-1024x561

 

 

  hubs-icon-2x

 

Späť do obchodu